Vil du jobbe med statistiske modeller, programmering og dataanalyse i et av Norges største forsikringsselskap?

Vil du jobbe med statistiske modeller, programmering og dataanalyse i et av Norges største forsikringsselskap?

tirsdag 15.08.23 Skrevet av Hans Michael Øvergaard

Fremtind er Norges tredje største forsikringsselskap, men vi har ambisjoner om og jobber for å bli nummer én i bransjen. Vårt viktigste oppdrag er å hjelpe og motivere folk til å ta vare på helsen, verdiene og omgivelsene sine – og vi skal være der når det trengs. Dette gjør vi gjennom smart bruk av teknologi, datafangst og utvikling av nye tjenester. Vi har nærmere 1000 ansatte som hver dag jobber med å lage produkter og tjenester som betyr noe i folks liv. Fremtind er eid av SpareBank 1 og DNB, og gjennom bankene har vi dialog med store deler av Norges befolkning – det gir oss påvirkningskraft.

Er du opptatt av statistiske modeller, programmering, samt forståelse av data og analyser? Motiveres du av diskusjoner og samarbeid på tvers av sterke fagmiljøer med fokus på kompetanseutvikling? Da kan denne stillingen være noe for deg!

Om jobben
Vårt aktuarmiljø er en viktig premissgiver for både strategiske prosesser og i styringen av hele virksomheten. Du vil inngå i aktuarteamet som jobber med livsforsikring og som har ansvaret for:

  • beregning og dokumentasjon av forsikringstekniske avsetninger til regnskaps- og solvens formål
  • utforske nye metoder/modeller
  • utvikle/utforske maskinlæringsmodeller som støtte til beregning av forsikringstekniske avsetninger
  • videreutvikle og vedlikeholde analysegrunnlag for selskapets reassuranseprogram - i tett samarbeid med analytikere hos reassuransemeglere

Aktuarteamet er plassert i forretningsområdet Produkt, data og analyse, som er et høykompetent miljø innen modellutvikling og analyse. Arbeidet foregår både i team og på selvstendig basis. I rollen vil du ha en stor kontaktflate mot andre avdelinger innenfor blant annet regnskap, risikostyring, forsikringsoppgjør, prising og produkt. Ditt bidrag vil være sentralt for å sikre høy kvalitet i oppfølgingen av forsikringsteknisk lønnsomhet.

Vi søker deg som har følgende kvalifikasjoner/egenskaper:

  • er utdannet aktuar eller har en mastergrad innen statistikk, matematikk eller tilsvarende
  • har erfaring innen kvantitativ modellering og dataanalyse
  • har gode programmeringsevner i verktøy som Python, SQL, SAS og/eller R
  • har erfaring fra livsforsikring, og gjerne fra reservering
  • er analytisk sterk med interesse for utvikling av modeller

Vi håper at vår nye kollega er initiativrik, ansvarsbevisst og liker å samarbeide med andre. Videre har du god fremstillingsevne, både muntlig og skriftlig. Samtidig som du har god forståelse for statistiske metoder og analyse, ever du å omdanne faglig kunnskap til verdiskapende resultater. Jobben krever at du trives med et høyt tempo, leveransefrister og struktur.

De beste grunnene til å bli en del av oss er at vi:

  • gir deg rom til å være deg selv og har en kultur for å ta vare på hverandre
  • gir deg gode utviklingsmuligheter og rom til å utvikle deg sammen med dyktige
  • kollegaer
  • har gode forsikrings- og pensjonsordninger, og gunstige lånebetingelser
  • har en egen kulturambassade som inviterer til sosiale sammenkomster og bidrar til at alle har det gøy sammen
  • tilbyr fleksibelt arbeidssted innenfor visse rammer, det vil si at det er greit at du
  • innimellom jobber fra hjemmekontor eller andre passende steder
  • har et mangfoldig og inkluderende arbeidsmiljø
  • har lokaler som er tilrettelagt for ansatte med redusert funksjonsevne


Hvis du har spørsmål om stilingen, er du velkommen til å ta kontakt med våre rådgivere i
Jefferson Wells.

  • Mona Kokkinn - Senior Rådgiver - mona.kokkinn@jeffersonwells.no - +4797047499
  • Rebecca Storm - Rådgiver - rebecca.storm@jeffersonwells.no - +4746413639

https://re.ontame.io/64db4f6087ba1

Søknader behandles fortløpende og senest 03.09.2023 - ser frem til å høre fra deg!